بتا شورت YouTube در حال گسترش به ایالات متحده است


روز پنجشنبه ، این شرکت گفت که در حال گسترش برنامه بتا خود برای ارائه ویدیوهای کوتاه به نام شورت برای چند هفته آینده است. پیش از این ، این محصول را فقط در هند آزمایش می کرد. در سطح جهانی ، مصرف کنندگان این فرصت را داشته اند که شورت ها را مشاهده کنند ، اما آنها را خلق نکنند.

یوتیوب می گوید ویژگی آن به سازندگان شبکه های اجتماعی امکان می دهد “فیلم های کوتاه و جذاب را با استفاده از چیزی غیر از تلفن های همراه خود” ضبط کنند. این یک روش برای رشته کردن چندین فیلم ، افزودن موسیقی و استفاده از زمان سنج و شمارش معکوس برای ضبط فیلم های هندزفری ، همه ویژگی های موجود در TikTok است.

روز پنجشنبه ، یوتیوب چندین ابزار جدید را آزار می دهد که امیدوار است بتواند به آن کمک کند تا در بسته های مختلف متمایز شود: کاربران می توانند از سایر ویدیوهای شورت نمونه صوتی را نمونه بگیرند و “آن را در ساخت خود شما مجدداً تنظیم کنند.” سازندگان همچنین می توانند متن را به نقاط خاصی در ویدیو اضافه کنند.

YouTube Shorts به فضای شلوغ برنامه های ویدئویی کوتاه مدت می پیوندد که همه سعی در جنجال محتوای گسترده رسانه های اجتماعی دارند و از سال پرفراز و نشیب TikTok استفاده می کنند که اینستاگرام Reels را در ایالات متحده و سایر کشورها منتشر کرده و Snapchat’s Spotlight این ویژگی روزانه 1 میلیون دلار به کاربرانی که خنده دارترین فیلم ها را می سازند توزیع می کند. اوایل امسال دو رقیب TikTok در ایالات متحده ادغام شدند ، در حالی که دیگری به نام Dubsmash ، اواخر سال گذشته توسط Reddit خریداری شد.

یوتیوب همچنین قصد دارد با راه اندازی توانایی استفاده از صدا از فیلم ها در سراسر سیستم عامل ، از اکوسیستم گسترده تر خود بهره ببرد. شرکت ” در یک پست وبلاگ گفته شده است. یوتیوب اضافه کرده است که سازندگان می توانند با استفاده از فیلم های طولانی مدت خود از افراد دیگر چشم پوشی کنند. (در TikTok ، “دوبله” کردن ویدیوی کسی یک روش محبوب است. فیلم ها در کنار هم ظاهر می شوند و کاربران می توانند دوباره ایجاد کنند یا به فیلم اصلی پاسخ دهید).

حتما بخوانید:
تلفن های هوشمند سامسونگ Galaxy S21 هوشمند و ارزان تر هستند اما به همراه شارژر عرضه نمی شوند

تاد شرمن ، مدیر محصول YouTube Shorts ، گفت که این شرکت در تلاش است “موانع ایجاد” را کاهش دهد و به نسل بعدی تأثیرگذار بلند پروازانه کمک کند مخاطب پیدا کند. ایجاد یک فیلم سنتی YouTube می تواند زمانبر و گران باشد: YouTubers حرفه ای اغلب تجهیزات محبوب دوربین ، نرم افزار ویرایش و سایر ابزارها را برای محبوب کردن فیلم های طولانی مدت خود دارند.

شرمان به سی ان ان بیزنس گفت: “یوتیوب این امکان را برای نسل كلی از افراد با استفاده از دوربین و رایانه و نرم افزار ویرایش ویدئو فراهم كرده است تا مهارت خود را تمرین كرده و مخاطب خود را بسازند.” “این داستان شباهت زیادی به داستان کاری دارد که ما دوباره با شورت انجام می دهیم ، با این تفاوت که اکنون همه اینها براساس تلفن و کارهایی است که می توانید از طریق تلفن انجام دهید.”

YouTube Shorts دارای بسیاری از ویژگی های مشابه سایر برنامه های ویدیویی کوتاه ، از جمله TikTok است.
پلتفرم متعلق به گوگل برای اولین بار این محصول را در ماه سپتامبر اعلام کرد و نسخه اولیه بتا شورت را فقط در هند راه اندازی کرد. ماه ها قبل ، هند TikTok و چندین برنامه معروف چینی دیگر را ممنوع اعلام کرد و گفت: “تهدیدی برای حاکمیت و یکپارچگی” است. در نتیجه ، TikTokers هندی به یافتن سیستم عامل های جایگزین شتافت و غول های فناوری و شرکت های جدید نیز به این فرصت شتافتند.


منبع: pezeshk-khabar.ir