با فرار کاربران به سمت برنامه های رقیب ، WhatsApp سیاست حفظ حریم خصوصی جدید را کند می کندماه گذشته ، WhatsApp اطلاع رسانی در مورد شرایط استفاده به روز شده و سیاست حفظ حریم خصوصی را به کاربران آغاز کرد ، که افراد برای ادامه استفاده از برنامه پس از 8 فوریه ، باید با آنها موافقت می کردند.

یک بخش خاص از این سیاست نگرانی هایی را در بین مصرف کنندگان ایجاد کرده است: این که چه داده های کاربر جمع آوری شده و با فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود ، که نتایج ضعیفی در مورد حریم خصوصی افراد و محافظت از داده ها دارد. سردرگمی مربوط به بروزرسانی باعث ایجاد انبوه شده است به کاربران که به برنامه های رقیب مانند Signal روی می آورند.

به روزرسانی واتس اپ اکنون تا 15 مه منتشر می شود.

WhatsApp روز جمعه در یک پست وبلاگی با اعلام تأخیر گفت: “ما از بسیاری از افراد شنیده ایم که در مورد به روزرسانی اخیر ما چقدر اشتباه گرفته شده است. اطلاعات غلط زیادی ایجاد شده است که نگران کننده است و ما می خواهیم به همه کمک کنیم تا اصول و حقایق ما را درک کنند.”
سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp بیان می کند که اطلاعات کاربری که جمع آوری می کند ممکن است با سایر شرکت ها در فیس بوک به اشتراک گذاشته شود ، “برای کمک به عملکرد ، ارائه ، بهبود ، درک ، شخصی سازی ، حفظ و بازاریابی خدمات و پیشنهادات ما ” با این حال ، WhatsApp قبلا به CNN Business گفته بود که این شیوه های اشتراک داده جدید نیست.

WhatsApp روز جمعه در یک پست وبلاگی تأکید کرد که پلتفرم آن رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دهد ، به این معنی که نه خودش و نه فیس بوک نمی توانند پیام های شخصی کاربران را ببینند. همچنین گزارش هایی که کاربران با آن تماس می گیرند یا پیام می فرستند را نگه نمی دارد. واتس اپ گفت که نمی تواند مکان مشترک شخص را ببیند و مخاطبین فیس بوک کاربر را به اشتراک نمی گذارد.

حتما بخوانید:
10 بهترین چوب بیلیارد کیو در سال 2022

بیانیه حریم خصوصی WhatsApp آخرین بار در سال 2016 در سراسر جهان به روز شده است کاربران کوتاه ارائه شده توانایی انصراف از به اشتراک گذاری داده ها با فیس بوک. در این آخرین به روزرسانی ، مراجعه به این گزینه انصراف دیگر که در دسترس است حذف شده است. این بدان معناست که هیچ اطلاعات بیشتری در مورد کاربران WhatsApp نسبت به سالهای اخیر با فیس بوک به اشتراک گذاشته نخواهد شد. کسانی که گزینه انصراف را در سال 2016 انتخاب کنند ، تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

به روزرسانی عمده سیاست ، افرادی را که با مشاغل WhatsApp چت می کنند تحت تأثیر قرار می دهد. مشاغلی که از این برنامه برای ارتباط با مشتریان استفاده می کنند ممکن است تصمیم بگیرند که گزارش مکالمات خود را در سرویس های میزبانی فیس بوک نگه دارند. اما واتس اپ گفت که این به وضوح گپ را نشان می دهد ، بنابراین به کاربر بستگی دارد که آیا می خواهد پیامی به این تجارت ارسال کند.

سخنگوی WhatsApp در اوایل این هفته در بیانیه ای گفت: “به روزرسانی شیوه های اشتراک داده WhatsApp با فیس بوک را تغییر نمی دهد و بر چگونگی ارتباط خصوصی افراد با دوستان یا خانواده در هرجای دنیا تأثیر نمی گذارد.” که شرکت “عمیقا متعهد به حفظ حریم خصوصی افراد است. “

WhatsApp تلاش دیگری برای توضیح این سیاست می کند ، از جمله با انتشار س FAالات متداول در مورد حریم خصوصی آن.

کلر دافی از CNN Business در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

حتما بخوانید:
لباس بتمن از کجا بخرم - خرید لباس بتمن بزرگسال اصل ارزان قیمت


منبع: pezeshk-khabar.ir