بایدو و جیلی در ساخت خودروهای الکتریکی با هم همکاری می کنند


در بیانیه ای که روز دوشنبه اعلام شد ، بایدو در حال ایجاد شرکتی برای تولید اتومبیل های برقی هوشمند است. خداوند (بدن)بایدو افزود ، بزرگترین خودروساز خصوصی چین ، به عنوان یک شریک استراتژیک سرمایه گذاری خواهد کرد.
شرکت جدید از فناوری رانندگی مستقل بایدو و پلت فرم مدولار جیلی برای وسایل نقلیه الکتریکی استفاده خواهد کرد ، بایدو (شروع کنید) گفت جیلی روز دوشنبه در بیانیه ای جداگانه خبر را تأیید کرد.

خودروسازان با آغاز چالش بزرگ کنار گذاشتن موتور احتراق داخلی برای مقابله با بحران آب و هوا ، به طور فزاینده ای برای همکاری با رقبا و شرکت های فناوری باز هستند. سرمایه گذاری لازم برای تولید اتومبیل های الکتریکی به موج همکاری منجر شده است زیرا شرکت ها برای تقسیم هزینه ها گرد هم می آیند.

روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام شد که شرکت خودروسازی بایدو بر روی وسایل نقلیه مسافری تمرکز کرده و به عنوان یک شرکت تابعه مستقل فعالیت خواهد کرد. بایدو همچنین از قابلیت های هوش مصنوعی و سیستم های نقشه برداری خود استفاده خواهد کرد.

جیلی ، مالک ولوو ، در بیانیه ای گفت که این شرکت در تلاش است از یک خودروساز به یک “شرکت فناوری” متمرکز بر “حمل و نقل الکتریکی هوشمند” تبدیل شود.

مردم در طول نمایشگاه 2019 در فوژو ، چین از غرفه بایدو بازدید می کنند.

جزئیات بیشتری در مورد این مشارکت فاش نشده است.

سهام در جیلی قبل از بسته شدن 2.6٪ ، روز دوشنبه رکورد زد. پس از رویترز که ادغام این شرکت با بایدو اعلام شد ، سهام جمعه نزدیک به 20 درصد افزایش یافت ، بهترین روز از نوامبر 2008.

حتما بخوانید:
استخر بادی اینتکس|قیمت و خرید استخر بادی اینتکس 85 سانتی|سیسمونی آقاسید

سهام Baidu جمعه گذشته در وال استریت با افزایش 16 درصدی بالاتر رفت و به 240.25 دلار رسید.

جیل دیسیس در این گزارش همکاری داشته است.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید