[ad_1]

او گفت ، والدین او ، طرفداران پرشور QAnon ، سرانجام حقیقت را می بینند و نظریه توطئه را انکار می کنند. “[Inauguration] این پایان خط بود. “در عوض ، عکس این اتفاق افتاد.

لیلی ، که نام او برای محافظت از هویتش تغییر کرده است ، پدر و مادری دارد که به QAnon ، نظریه توطئه پیرامون رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ ، اعتقاد دارند. او یکی از افراد بی شماری است که معتقد است یکی از عزیزان خود را در دست QAnon از دست داده است.

طرفداران این توطئه بی اساس معتقدند که ترامپ در حال مبارزه با به اصطلاح “دولت عمیق” است ، اسارت سیاستمداران و افراد مشهور کودک دوست ، دموکرات و سو who استفاده از کودکان. یک نهاد مرموز به نام “Q” ادعا می کند که یک شخص داخلی است و گفته می شود اطلاعات محرمانه مربوط به این نبرد را از طریق انتشارات اینترنتی ناشناس ، که جامعه آنها را “قطره های Q” می نامد ، به اشتراک می گذارد.

سالهاست که معتقدان QAnon منتظر طوفان هستند ، روزی که پیش بینی شده توسط Q پیش بینی می شود ، و در طی آن این نخبگان آشکار می شوند ، گرد می شوند و حتی ممکن است اعدام شوند. به نظر می رسید طوفان همیشه در گوشه و کنار است.

وی گفت ، پدر لیلی چند روز قبل از شروع به کار با عصبانیت به او زنگ زد و از او خواست برای امنیت خود به خانه برود. والدین او بسیار مطمئن بودند که پیش بینی های Q به حقیقت می پیوندند.

اما سپس بایدن رئیس جمهور شد و هیچ اتفاقی نیفتاد.

لیلی امیدوار بود بعد از روی کار آمدن بایدن ، سرانجام خانواده اش به سراغ او بروند.

لیلی گفت: “این فقط آنها را بیشتر و بیشتر تحت فشار قرار می دهد.”

والدین او تعجب کردند که چرا پیش بینی های Q محقق نشده است. وی گفت: “آنها متهم می شوند كه منظور Q را نمی فهمند.” “زیرا شما آنقدر باهوش نیستید که بدانید واقعاً چه اتفاقی می افتد.”

اکنون لیلی ، مانند دیگران که عزیزان خود را به خاطر QAnon از دست داده اند ، در فکر این است که چگونه می تواند به جلو حرکت کند.

“یک سوئیچ معکوس

مشخص نیست که تعداد پیروان QAnon چه تعداد هستند. اگرچه معیار تعداد حامیان نیست ، اما آگاهی از QAnon در ایالات متحده در حال افزایش است. مرکز تحقیقات پیو دریافت که درصد آمریکایی هایی که نام QAnon را شنیده اند فقط در مدت شش ماه در سال 2020 از 23 به 47 درصد افزایش یافته است. QAnon از بسیاری جهات از جمله ارتباط خود با نامزدهای سیاسی در انتخابات سال 2020 افزایش می یابد.

همانطور که نظریه توطئه پیروان بیشتری به دست آورد ، دوستان و اعضای خانواده دیوانگان QAnon نیز گاهی قربانی می شدند. بسیاری ناامیدانه می خواهند عزیزانشان را به واقعیت برگردانند.

r / QanonCasualties یک تالار گفتگوی Reddit است که برای بیش از 128000 عضو خود که “یک دوست یا عزیزی دارند که به خیال توطئه QAnon جلب شده است” “پشتیبانی عاطفی ، منابع و منفذی” فراهم می کند. داستان هایی از ازدواج در حاشیه ، خانواده های از هم پاشیده ، و عدم توانایی در استدلال با کسانی که در چنگال QAnon گرفتار شده اند.

“[My parents] از بیرون تعاریف بزرگان است. لیلی گفت: “اما این سوئیچ است که وقتی آنها صحبت می کنند که معنی آخرین قطره Q چیست ، به آنها سوئیچ می کند.”

از آنجا که QAnon از زندگی آنها جلوتر بود ، والدین لیلی اقدامات شدید را انجام دادند. وی گفت آنها خانه خود را فروختند و به مناطق روستایی دیگری نقل مکان کردند ، غذای بسته بندی شده به ارزش 7000 دلار خریداری کردند و تمام پول را از حساب های بانکی خود خارج کردند ، که اکنون آنها را زیر تشک خود نگهداری می کنند.

لیلی گفت: “آنها به اندازه افرادی که با آنها بزرگ شده ام قابل شناسایی نیستند.”

در گذشته ، پدر و مادرش اغلب به او می گفتند که به او افتخار می کنند ، او به یاد می آورد. او “دختر رویایی” آنها بود که دوست داشتند در مورد دوستانشان لاف بزنند.

حالا لیلی گفت پدر و مادرش او را “یک دشمن ، ناامید ، یک دانش آموز شسته مغز” می دانند.

مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن برای بازگشت پدر و مادر لیلی به واقعیت کافی نبود. او مطمئن نیست که آیا اوضاع با آنها رو به رو خواهد شد یا خیر.

“علت از دست داده”

این امکان وجود دارد که افراد QAnon را انکار کنند.

کارشناسان می گویند که دوستان و خانواده مومنان QAnon نباید در مورد آموزه ها یا واقعیت ها بحث کنند. این تنها باعث خواهد شد که مrsمنان بیشتر در تئوری توطئه استقرار پیدا کنند.

دایان بنسكوتر ، عضو سابق كلیسای وحدت ، یك جنبش مذهبی جدید كه بیشتر با نام Muoni شناخته می شود ، گفت: “آنها نباید در مورد خصوصیات پیام ها مشاجره كنند.” او پادزهر را تأسیس کرد ، سازمانی که از افرادی که عزیزان خود را به دلیل فرقه ها از دست داده اند پشتیبانی می کند.

اما دانیل مارشال ، 33 ساله ، ترس از اینكه مادر معتقد به QAnon “هدفی گمشده” باشد ، دارد.

مارشال گفت که رابطه او و مادرش مدتهاست که تیره شده است ، اما اوضاع در 6 ژانویه به اوج خود رسید.

مارشال گفت همسرش یک افسر پایتخت ایالات متحده بود و هنگام حمله به او در کپیتول بود. مادر مارشال همان روز در راهپیمایی واشنگتن بود تا رئیس جمهور ترامپ را ببیند. CNN دلیلی ندارد که باور کند مادر مارشال بخشی از جمعیتی است که به پایتخت حمله کردند.

CNN بارها و بارها برای اظهار نظر به مادر مارشال مراجعه کرد و او هیچ پاسخی نداد.

مارشال گفت: “احساس می کنم با مادرم تلاش و تلاش کرده ام.” “به خطر انداختن جان همسرم یک قدم بسیار دور بود.”

مادر مارشال همیشه محافظه کار و مذهبی بوده است. مارشال گفت: در دوران کودکی ، مادرش “علیه علم ، علیه آموزش عمومی ، علیه واکسن جمع شد.” “و من در آموزش در خانه بزرگ شدم.” او از کودکی به خاطر سپردن کتاب مقدس در برابر کتاب مقدس بود.

مارشال گفت تا زمانی که QAnon را پیدا نکرد ، مادرش هرگز چیزی “روی پایه ای برابر با کتاب مقدس” قرار نداده بود.

مادر مارشال یک کانال YouTube دارد که در آن تئوری های QAnon را به نزدیک 18000 مشترک خود تبلیغ می کند.

مارشال گفت: “آنچه واقعاً به من آسیب رساند این بود كه وی این تئوری های توطئه را پذیرفت و آنها را برای ده ها هزار نفر گسترش داد.”

یک روز قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، مادر مارشال یک فیلم کوتاه در کانال “یوتیوب” خود درباره “طوفان” قریب الوقوع منتشر کرد. در Rumble ، یک پلت فرم اشتراک ویدیو محبوب محافظه کاران ، جایی که او همچنین یک کانال اختصاص داده شده به محتوای QAnon را اداره می کند ، او با هیجان درباره “پایان اسارت جنایی” بحث می کند ، که به گفته او روز بعد آشکار خواهد شد.

یک روز پس از کشف بایدن ، مادر مارشال فیلم دیگری را منتشر کرد. او با لحنی خویشتندارتر صحبت كرد و از خداوند برای م faithfulمنان كنون دعا كرد. وی گفت: “ما به نقشه شما اعتماد داریم.”

بنسكوتر اصرار دارد كه اعتقاد به نظريه هاي توطئه پايدار نيست. در پایان ، م believeمنان در اطلاعات غلط و دروغهایی که خریده اند شک خواهند کرد.

بنسکوت گفت: “این مردی که آنها عاشق او هستند هنوز در آنجاست.” “این بسیار شبیه این است که از یک جوان بخواهیم که پدر و مادرشان در آنجا باشند تا به آنها کمک کنند تا با وقار از این مسئله خارج شوند ، اما واقعاً برای حل رابطه باید این اتفاق بیفتد.”

تا زمانی که آن روز فرا برسد ، لیلی می ترسد که افت بعدی Q ممکن است به همراه داشته باشد.

“با کلیک یک دکمه Q ، می تواند زندگی آنها را کاملا از بین ببرد ، آنها را بکشد ، آنها را به زندان بیندازد.”

گزارش اضافی توسط دونی اوسالیوان و زاک واسر.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر