[ad_1]

احیای جنگل های واقع در بیشتر این سرزمین معمولاً سالها به طول می انجامد و صدها نفر را به کاشت مجدد نهالهایی که با دست در نهالستانهای ویژه کاشته می شوند ، درگیر می کند.

DroneSeed مستقر در سیاتل می گوید که این یک راه حل بسیار سریعتر و کارآمدتر است. همانطور که از نام این شرکت پیداست ، این شرکت برای جنگل کاری مناطق سوخته از ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین (که به آن انبوه هواپیماهای بدون سرنشین نیز گفته می شود) استفاده می کند و آنچه را “کشتی بذر” می نامد در مناطقی که بیشترین شانس را برای آنها دارند ، دور ریخته می شود. برگرد

گرانت قناری ، مدیر عامل شرکت DroneSeed به CNN Business گفت: هواپیماهای بدون سرنشین هشت متری که همزمان در مسیرهای از قبل برنامه ریزی شده تا 5 پرواز می کنند ، می توانند 50 هکتار در روز را پوشش دهند و هر کدام 57 پوند را حمل می کنند.

قناری گفت: “ما با بیل شش برابر سریعتر از ماشین کاشت در آنجا هستیم که تقریباً دو هکتار در روز تولید می کند.” “و ما زنجیره های تأمین را شکستیم [for getting new seeds in the ground] از سه سال تا سه ماه. “

DroneSeed از اداره هواپیمایی فدرال معافیت دریافت کرد در اوایل سال جاری ، که به او امکان استفاده از انبوه هواپیماهای بدون سرنشین را برای کاشت مجدد جنگل های سوخته داد. این شرکت در حال بازسازی جنگل های آسیب دیده از آتش سوزی ماه اوت کالیفرنیا و مزرعه تعطیلات اورگان در اورگان است و در حال جستجوی سایر مناطق آسیب دیده از آتش سوزی در سواحل غربی است که در آن می توان از فناوری آن استفاده کرد.
هواپیماهای بدون سرنشین هشت متری توانایی حمل حداکثر 57 کیلوگرم بذر را دارند.

پیوند جنگل ها از هوا روش جدیدی نیست ، زیرا هواپیماها یا هلی کوپترها اغلب برای پخش بذر استفاده می شوند. کارشناسان می گویند این روش ارزان تر و آسان تر از کاشت دستی سنتی است ، اما ممکن است به همان اندازه موثر نباشد.

رالف اسمید ، استاد انستیتوی زمین دانشگاه کلمبیا گفت: “فقط حذف بذر درختان جنگل از هواپیما می تواند موفقیت آمیز و بسیار ارزان تر از کاشت دستی باشد.” “پرورش نهال در نهالستان ها و کاشت آنها با دست همیشه بسیار موفق تر از کاشت هوایی است ، اما هزینه آن بسیار بیشتر است.”

اشمیت افزود: انتخاب نوع بذر مناسب و محل مناسب برای ریختن آنها امری اساسی است.

DroneSeed در تلاش است تا با ظروف مخصوص دانه های خود ، میانه ای پیدا کند. بسته های مخصوص طراحی شده شامل ترکیبی از کودها ، مواد مغذی و عوامل کنترل آفات است که به ریشه دار شدن بذرها کمک می کند – بدون نیاز به دفن فیزیکی در زمین.

قناری گفت: “این ظرف یک الیاف خشک است ، بنابراین رطوبت را جذب می کند. آن را جذب و منبسط می کند.” “بنابراین کمک می کند تا از خشک شدن یا خشک شدن جلوگیری شود ، که یکی از بزرگترین دلایل مرگ و میر دانه است.”

همچنین در برابر سنجاب ها مقاوم است.

وی افزود: “ما می خواهیم قادر به خوردن دانه ها نباشیم ، بنابراین … فلفل بسیار تند یکی از مواد تشکیل دهنده آن است.” “سنجاب ها آن را می خورند ، پیام را دریافت می کنند ، و مانند” نه ممنون “است.

هواپیماهای بدون سرنشین تنها فناوری مورد استفاده این شرکت برای کارایی بیشتر کاشت مجدد نیست. همچنین از Lidar ، فناوری حسگر مورد استفاده توسط اتومبیل های خودران برای ترسیم جهان پیرامون خود ، برای ایجاد یک مدل سه بعدی از زمین استفاده می شود. این امر با حسگرهایی اندازه گیری می شود که طول موجهای مختلف نور را اندازه گیری می کنند تا تفاوت بین مناطق ماسه ای و مکانهایی که خاک سالم برای رشد درخت مناسب تر است را تعیین کند.

دسته های بدون سرنشین در مسیرهای از پیش برنامه ریزی شده با استفاده از فناوری حسگر 3D پرواز می کنند.

DroneSeed ادعا می کند که براساس آزمایشات در نیوزیلند و واشنگتن می تواند بیش از 140 درخت در هر هکتار رشد کند.

قناری گفت: “اکنون ، با این فصل آتش سوزی ، تقاضای بی سابقه ای داریم.”

و در حالی که تغییرات آب و هوایی همچنان هر ساله این مسئله را تشدید می كند ، او امیدوار است كه فناوری DroneSeed به پركردن موثرتر جنگل ها كمك كند – اما این راه حل غیر منتظره ای نیست.

وی افزود: “اکنون من نمی گویم که باید از مهد کودک ها خلاص شویم ، ما باید تمام مهدهای کودک خود را حفظ کنیم زیرا به تمام درختانی که می توانیم داشته باشیم نیاز داریم.” “اما ما باید بتوانیم این کار را سریعتر انجام دهیم.”[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر