ایلان ماسک می گوید شما دیگر نمی توانید تسلا را با بیت کوین بخرید


ماسک در یادداشتی گفت: “ما نگران استفاده روزافزون از سوخت های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت کوین ، به ویژه ذغال سنگ هستیم که از همه سوخت ها بدترین میزان انتشار را دارد.” ارسال شده در توییتر چهار شنبه. “ارز رمزنگاری شده در بسیاری از سطوح ایده خوبی است و ما معتقدیم آینده امیدوار کننده ای دارد اما نمی تواند منجر به هزینه های بالای محیطی شود.”

تسلا بلافاصله به سوالات مربوط به این حرکت پاسخ نداد ، از جمله اینکه چند وسیله نقلیه با بیت کوین خریداری شده است و آیا ماسک قبلاً در مورد تأثیر آن بر محیط زیست اطلاع نداشته است.

براساس وب سایت خبری رمزنگاری Coindesk ، قیمت بیت کوین که هنوز هم بیش از 50 هزار دلار است ، پس از توییت ماسک 4.5 درصد کاهش یافته است.
تسلا (TSLA) و ماسک حداقل چند ماه برای بیت کوین بسیار صعودی به نظر می رسید ، این شرکت در ماه فوریه فاش کرد که 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین و یک فرصت شناور برای خرید اتومبیل های خود با استفاده از ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده است. اواخر ماه مارس ماسک در توئیتی نوشت که مردم “هم اکنون می توانند تسلا را با بیت کوین خریداری کنند”.
تسلا اوایل امسال 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد.  ارزش آن تا پایان ماه مارس 2.5 میلیارد دلار بود

ماسک که در گذشته نسبت به ارزهای رمزنگاری شده ابراز تردید کرده بود ، در اوایل سال جاری در مصاحبه ای با برنامه اجتماعی Clubhouse گفت که وی گفت بیت کوین در آستانه “جلب مقبولیت گسترده افرادی که از نظر مالی متعارف برخوردار هستند” است. وی گفت که باید این ارز دیجیتال را هشت سال پیش خریداری کرده بود.

حتما بخوانید:
TSMC تایوان در طی سه سال آینده 100 میلیارد دلار در تولید تراشه سرمایه گذاری می کند

روز چهارشنبه ، ماسک گفت که تسلا هنوز هم قصد دارد از بیت کوین استفاده کند پس از اینکه ارز منابع پاک کننده انرژی پیدا کرد

وی گفت: “تسلا هیچ بیت کوین نمی فروشد و ما قصد داریم از آنها برای معاملات به محض انتقال تولید به انرژی پایدارتر استفاده کنیم.” “ما در حال بررسی ارزهای رمزپایه دیگری هستیم که از 1٪ انرژی / معامله بیت کوین استفاده می کنند.”

بیت کوین تنها ارز رمزنگاری شده ای نیست که ماسک در هفته های اخیر تبلیغ کرده است. او همچنین چندین بار dogecoin با مضمون سگ را هیپنوتیزم کرد ، در مورد 54 میلیون فالوئر خود توییتی نوشت و حتی وقتی نقش شخصیتی را در “Saturday Night Live” بازی کرد که ارز را “سر و صدا” خواند ، قیمت خود را برای سقوط ارسال کرد.
آخرین توییت ماسک قبل از دیدار وی با بیت کوین در روز چهارشنبه یک پیام کوتاه بود پرسشنامه از پیروان می پرسید آیا می خواهند تسلا دوج را بپذیرد.
منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید