[ad_1]

ایلان ماسک در جریان اجلاس سالانه وال استریت ژورنال که روز سه شنبه برگزار شد ، انتقال خود از کالیفرنیا به تگزاس را نشان داد.
ماسک به مدیر مسئول روزنامه ، مات موری ، گفت که اگرچه “چیزهای زیادی در کالیفرنیا واقعاً عالی هستند” ، او معتقد است که این ایالت موفقیت خود را امری مسلم می داند.
مدتی مدیر عامل مدتی است که به ترک کالیفرنیا اشاره کرده است. در اوایل ماه مه ، ماسک در توییتر خود نوشت که تسلا “اکنون بلافاصله دفتر مرکزی و برنامه های آینده خود را به تگزاس / نوادا منتقل خواهد کرد” پس از آنکه مقامات محلی از بازگشایی شرکت خود در Fremont در طی شیوع ویروس کرونا خودداری کردند.
تسلا که هم اکنون 600 میلیارد دلار هزینه دارد می خواهد 5 میلیارد دلار سهام دیگر جمع کند

دفتر مرکزی تسلا و همچنین SpaceX ، شرکت هوافضای آن ، همچنان در کالیفرنیا مستقر هستند. اما ماسک منافع تجاری دیگری نیز در تگزاس دارد که از آنها به عنوان عواملی در تصمیم خود یاد کرد.

ماسک با اشاره به فضاپیمای عظیم و سیستم موشکی که به نظر او وسیله نقلیه ای است که اولین انسان ها را به مریخ منتقل می کند ، گفت: “ما در اینجا در تگزاس جنوبی ، جایی که اکنون من هستم ، یک توسعه Starship داریم. “و سپس ما کارخانه های بزرگی درست در خارج از آستین داریم.”
این کارخانه Tesla’s Giga Texas است – که برای ساخت Cybertruck ، Tesla’s Semi و همچنین مدل 3 و Y برای شرق ایالات متحده استفاده خواهد شد.
تسلا (TSLA) برای اظهارنظر اواخر روز سه شنبه امکان پذیر نیست.
سناتور آمریکایی تد کروز ، نماینده تگزاس ، توییت خوش آمدید از ماسک در اخبار.

وی در توییتر خود نوشت: “تگزاس کار را دوست دارد و ما از اینکه شما یک تگزاس هستید بسیار خوشحال هستیم.”[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر