ایلان ماسک در تلاش است تا چین را بازگرداندمدیرعامل تسلا در مصاحبه با تلویزیون دولتی چین (CCTV) از چین تمجید کرد ، جایی که او قول داد این کشور در طولانی مدت به “بزرگترین بازار” برای سازنده ماشین الکتریکی تبدیل شود. وی همچنین اهداف اقتصادی و آب و هوایی چین را ستود – این کشور در حال حاضر بزرگترین انتشار دهنده گازهای گلخانه ای در جهان است ، اما قول داد که انتشارات را در دهه آینده به شدت کاهش دهد.

ماسک در مصاحبه ای که اواخر روز سه شنبه ایستگاه تلویزیونی به صورت آنلاین ارسال کرد ، به دوربین مداربسته گفت: “من از آینده تسلا در چین بسیار مطمئن هستم.” “من فکر می کنم اقتصاد چین می تواند در دهه آینده عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد. و همچنین به آینده انرژی پایدار متعهد است.”

این حمله جذاب می تواند کلید آینده تسلا در چین باشد. اگرچه این شرکت در سال های اخیر از برخورد ویژه مقامات چینی برخوردار بوده است ، اما در هفته های اخیر با انتقادات گسترده ای روبرو شده است.

ماه گذشته، تسلا (TSLA) توسط مقامات چینی احضار شد تا در مورد کیفیت اتومبیل های خود در شانگهای با س questionsالاتی روبرو شود. در آخر هفته ، تعداد اندکی از رسانه ها گزارش دادند که ارتش از ترس استفاده از دوربین های مجهز در هواپیما برای جاسوسی ، ورود خودروهای تسلا به مجموعه های خود را ممنوع کرده است.

ماسک روز شنبه با ابراز نگرانی های جاسوسی ، در یک کنفرانس توسعه چین گفت که اتومبیل های شرکت او هرگز برای چنین اهدافی استفاده نمی شود.

اما اظهارات دوربین مداربسته وی حتی بیشتر از تعریف پکن و تأکید بر اهمیت بازار برای تسلا بود. طبق اعلام یک شرکت اخیر ، چین در حال حاضر یک پنجم درآمد تسلا را تشکیل می دهد و پس از ایالات متحده دومین بازار بزرگ است.

در دراز مدت ، چین “بزرگترین بازار ما خواهد بود ، هم جایی که بیشترین وسایل نقلیه را تولید می کنیم و هم بیشترین مشتری را داریم” ، ماسک به دوربین مدار بسته گفت.

ماسک حتی برنامه بلند پروازانه پکن برای تسلط اقتصادی طی 5 سال آینده را برجسته کرد و گفت که تحت تأثیر اهداف آب و هوایی این کشور قرار گرفته است. شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین در سپتامبر گذشته گفته بود كه این كشور تا سال 2060 خنثی از نظر كربن خواهد بود و دولت برخی از راه های تصمیم گیری برای دستیابی به این هدف را از جمله ساخت نیروگاه های هسته ای بیشتر و تأسیسات انرژی تمیز توضیح داده است.

ماسک گفت: “این اهداف بسیار تهاجمی است. و من فکر می کنم آنها عالی هستند. و من دوست دارم که کشورهای بیشتری این اهداف را داشته باشند.” “من بسیار مطمئن هستم که آینده چین عالی خواهد بود.”

حتما بخوانید:
مراحل صادرات کالا به ارمنستان چگونه است؟

ماسک اگرچه چینی بلد نیست اما یکی از محبوب ترین رهبران تجاری آمریکایی در چین است. فیلم رقصیدن او روی صحنه در اولین مدل 3 که اوایل سال گذشته در شانگهای ساخته شد ، در Weibo ویروسی شد. و نخست وزیر لی کی کیانگ حتی یک بار گفت که خوشحال خواهد شد به ماسک “گرین کارت چینی” بدهد پس از اینکه تاجر آمریکایی گفت که “چین را خیلی دوست دارد”

ماسک همچنین حدود 1.7 میلیون دنبال کننده در Weibo ، یک پلتفرم برجسته رسانه های اجتماعی چینی دارد – بیش از سیب (AAPL) مدیر عامل تیم کوک او هنوز تحت تعقیب است مایکروسافت (MSFT) بنیانگذار بیل گیتس ، که 4.1 میلیون پیرو دارد. تا بعد از ظهر چهارشنبه ، هشتگ مصاحبه دوربین مداربسته ماسک بیش از سه میلیون بازدید ایجاد کرده است.

– دفتر CNN پکن در این مقاله همکاری کرد.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید