[ad_1]

طبق پرونده دادگاه ایالات متحده ، وزارت دفاع و شیائومی روز سه شنبه برای رفع این ممنوعیت به توافق رسیدند. در بیانیه آمده است: “طرفین در مورد راه پیش رو توافق كرده اند كه این دعوا را بدون نیاز به جلسه توجیهی حل و فصل كنند.”

شیائومی ، سومین سازنده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان ، در مورد این توسعه توضیحی نداد ، اما نسخه ای از سند دادگاه را برای CNN Business ارسال کرد.

چند روز قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن در ژانویه ، وزارت دفاع شیائومی را به لیست شرکتهایی اضافه کرد که ادعا می کند با ارتش چین مرتبط هستند. مشاغل موجود در این لیست تحت محدودیت های شدید ، از جمله ممنوعیت سرمایه گذاری ایالات متحده قرار دارند.

قبل از این ممنوعیت ، یک قاضی فدرال به شركت چینی موقتاً تعلیق موقت داد و اعلام كرد كه “هیچ مدرک قابل توجهی” در واشنگتن برای اثبات ادعای مالكیت یا كنترل شیائومی توسط ارتش چین وجود ندارد.

توافق روز سه شنبه تنش نادر در روابط متشنج ایالات متحده و چین است.

هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که از توافق نامه آگاهی ندارد ، اما افزود که امیدوار است “ایالات متحده اشتباهات دولت قبلی را اصلاح کند و یک فضای تجاری عادلانه ، عادلانه و بدون تبعیض برای عملکرد طبیعی چینی ها فراهم کند. شرکت ها ” “

سهام شیائومی در هنگ کنگ بیش از 6 درصد جهش کرد.

طبق اعلامیه دادگاه ، طرفین هنوز در حال مذاکره درباره جزئیات توافق هستند و انتظار دارند که یک پیشنهاد مشترک تا 20 مه نهایی شود.

– دفتر میشل تو و CNN پکن در تهیه گزارش همکاری کردند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر