[ad_1]

شش کشور مشمول تعرفه که برای کالاهایی به ارزش حدود 2 میلیارد دلار 25 درصد تعیین شده است شامل اتریش ، هند ، ایتالیا ، اسپانیا ، ترکیه و انگلستان است. USTR گفت ، تعرفه های اضافی تا 180 روز از اجرای قانون جلوگیری می کنند ، زیرا ایالات متحده همچنان از طریق سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و روند G20 به مذاکره در مورد رژیم پیشنهادی مالیات جهانی می پردازد.

دولت های خارجی مدت هاست که از شرکت های بزرگ فناوری مانند اپل ، فیس بوک و گوگل شکایت دارند که باید مالیات بیشتری به آنها بپردازند. برخی به تازگی مالیاتی را به طور خاص با هدف درآمدزایی این شرکت ها تصویب کرده اند ، از جمله شرکت هایی که در ایالات متحده مانند فیس بوک ، گوگل و آمازون مستقر هستند.

به عنوان مثال انگلستان با استدلال اینکه چون این شرکتها از مصرف کنندگان مستقر در انگلیس بهره مند می شوند ، 2٪ مالیات بر درآمد حاصل از سیستم عاملهای رسانه های اجتماعی ، موتورهای جستجو و بازارهای آنلاین وضع کرد ، انگلستان مستحق سهمی از این سودها است.

دولت انگلیس گفت: “اعمال قوانین مالیاتی شرکت های بزرگ در مشاغل فعال در اقتصاد دیجیتال منجر به عدم تطابق بین محل مالیات بر سود و ایجاد ارزش می شود.”

واکنش ایالات متحده به مالیات بر خدمات دیجیتال نشان دهنده مخالفت آن با سیاست تبعیض آمیز با هدف شرکت های بزرگ و موفق دره سیلیکون در مقیاس جهانی است. در ماه مارس ، USTR حدود 880 میلیون دلار تعرفه جدید علیه شش کشور پیشنهاد کرد ، در میان تحقیق در مورد مالیات خارجی تحت بخش 301 قانون تجارت 1974.

تعرفه نهایی که کالاهایی به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار را شامل می شود ، محصولات وارداتی شامل میگو ، فرش ، لوازم آرایشی ، پوشاک و کنسول بازی های ویدیویی را شامل می شود.

کاترین تای نماینده تجارت ایالات متحده در بیانیه ای گفت: “ایالات متحده متعهد است که از طریق فرآیند های OECD و G20 در مورد مالیات بین المللی به اتفاق نظر برسد.” “اقدامات امروز با حفظ امکان اعمال تعرفه های تحت بند 301 ، در صورت توجیه در آینده ، برای ادامه این مذاکرات زمان فراهم می کند.”

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر