[ad_1]

این شرکت روز چهارشنبه گفت که دستگاه های تلفن همراه آن از کاربران می خواهند هنگام تنظیم دستیار مجازی از بین صداهای مختلف یکی را انتخاب کنند. در حال حاضر اپل به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا از بین صدای زن و مرد و همچنین شش لهجه مختلف از جمله آمریکایی ، انگلیسی ، هندی و ایرلندی ، اما صدای زن پیش فرض را برای دستگاه های موجود در ایالات متحده انتخاب کنند. (در بعضی کشورها مانند انگلستان ، سیری به طور پیش فرض صدای مردانه دارد).

سیب (AAPL) وی همچنین گفت که دو رای جدید به سیری اضافه خواهد کرد.

در بیانیه اپل آمده است: “ما خوشحالیم که دو صدای جدید انگلیسی زبان سیری و این گزینه را برای کاربران سیری انتخاب می کنیم که هنگام تنظیم دستگاه خود صدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.” “این ادامه تعهد دیرینه اپل به تنوع و شمول و همچنین محصولات و خدماتی است که برای انعکاس بهتر تنوع جهانی که در آن زندگی می کنیم ، طراحی شده است.”

تغییرات در سیری است هم اکنون در iOS 14.5 beta اپل در دسترس است و برای افرادی که دستگاه جدید اپل را راه اندازی می کنند در اواخر سال جاری به اجرا در می آید.

کلیشه های جنسیتی در میان دستیارهای صوتی مانند سیری ، الکسای آمازون و دستیار گوگل از مدت ها قبل یک مشکل بوده است. در سال 2019 ، گزارش سازمان ملل نسبت به این صدا هشدار داد دستیاران از این ایده که “زنان مطیع ، مطیع و مشتاق کمک هستند ، با لمس یک دکمه یا با یک فرمان صوتی خاموش” پشتیبانی می شوند ، حمایت می کنند.

اکثر دستیارهای مجازی به طور پیش فرض هنوز صدای زنانه دارند ، اگرچه کاربران توانایی تعویض را دارند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر