اولین توییت جک دورسی در نوع خود به عنوان NFT به قیمت 2.9 میلیون دلار فروخته شداین توییت که می گفت “فقط twttr من را تنظیم کنید” در 21 مارس 2006 منتشر شد. بیش از 120،000 بار به اشتراک گذاشته شده و بیش از 160،000 بار پسندیده شده است. یک نسخه خودکار دیجیتالی 15 سال بعد ، تقریباً تا به امروز ، توسط سینا استاوی ، مدیرعامل سرویس بلاک چین مالزی Bridge Oracle خریداری شد.

استوی روز دوشنبه در توئیتی نوشت: “این فقط یک توئیت نیست! فکر می کنم سالها بعد مردم به ارزش واقعی این توییت پی خواهند برد ، مانند نقاشی مونالیزا.”

Estavi یک توکن غیر قابل تعویض یا NFT ، توییتی در Values ​​، یک پلت فرم دیجیتال که امکان خرید و فروش توییت های خودکار را از سازندگان آنها فراهم می کند ، خریداری کرد. با توجه به وب سایتی که این توئیت فروخته شده ، وی هزینه استفاده از ارز رمزنگاری شده Ether را پرداخت كرده است.

دورسی گفت که بلافاصله پول حاصل از فروش را به بیت کوین تبدیل می کند و عواید آن به موسسه خیریه Give Direct Africa (کمک به مردم در فقر) کمک می کند.

در ماه های اخیر ، NFT به عنوان یک فن آوری محبوب در فروش هنرهای دیجیتال و بازتاب های دیگر مانند نقاشی یا موسیقی ، بخار خود را بدست آورده است. NFT یک نشانگر دیجیتالی منحصر به فرد است که به طور موثر صحت و مالکیت را تأیید می کند. این کد با امضای هنرمند در بلاکچین رمزگذاری شده است ، یک کتاب دیجیتالی که در ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین استفاده می شود.

در هفته های اخیر ، NFT به هفت یا حتی هشت رقم فروخته شده است ، این نشان دهنده سرخوشی گسترده تری در بازار است که در حال حاضر از سهام ، کارت های معاملات ورزشی و ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند.

– جازمین گودوین و Rishi Iyengar از CNN در این گزارش همکاری کردند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>