اعتماد به اقتصاد کنسرت به شرکت محبوب خدمات خانگی گسترش یافت


Demirayakyan ، که مونتاژ مبلمان را انجام می دهد و به عنوان یک کاردانی کار می کند ، می گوید که او یک بار به دلیل آنچه قرار بود یک کنده کوچک را از بین ببرد ، متهم شد ، فقط برای یافتن ابزارهای بسیار قوی تر از آنچه آورده بود – اطلاعاتی که فکر نمی کرد او به او منتقل می شد تا زمانی که او شروع به کار کرد. پس از تلاش برای حذف کنده به هر حال ، او نه تنها با مجموعه ای از ابزارهای شکسته – که فکر می کرد 500 دلار برای او هزینه دارد و باید مجبور شود خود را جایگزین کند – آنجا را ترک کرد ، بلکه دستمزد او برای ترک زودهنگام کار مستند شد. (سخنگوی معتبری گفت که Demirayakyan به طور کامل برای کار مورد نظر پرداخت شده است. درمورد مغایرت با حساب Demirayakyan ، که وی نیز به عنوان بخشی از اعلامیه قانونی ارائه کرد ، سخنگو از اظهار نظر خودداری کرد.)

او می گوید که پس از یادگیری شغلشان 50 مایل از کار بابت 50 دلار از او متهم شده است. خدمات مناسب مشتری گفت که این اتهام به دلیل انصراف وی از “رزرو در مدت مجازات” بوده است ؛ این شرکت هزینه های حمل و نقل کارکنان خود را متحمل نمی شود با توجه به سیاست های خود) ، برای زمان اضافی صرف شده برای کارها ، بدون پاداش باقی مانده است ، زیرا مشتری مشتری ساعت رزرو را تنظیم نمی کند و در طول کار آزار جنسی را تجربه می کند. اما او در صورت لزوم برای کنسرت مدام برمی گردد

وی به سی ان ان بیزینس گفت: “اگر پول تمام شود ، من می دانم كه می توانم با هندی یك شغل پیدا كنم.” “من می دانم که انتظار زیادی ندارم.”

اگرچه Handy به اندازه همتایان متقاضی مانند Uber ، Lyft و DoorDash مورد توجه قرار نگرفته است ، اما در همان دوره ظاهر شد و از یک مدل تجاری مشابه برخوردار است. هندی در سال 2012 تأسیس شد و بعداً توسط آنگی ، شرکت مادر در لیست انجی (که اکنون آنژی نامیده می شود) خریداری شد ، به نیروی کار پیمانکاران مستقل در صدها شهر ایالات متحده اعتماد می کند. این کارگران به عنوان پیمانکار ، تا حد زیادی فاقد حمایت های اساسی قانونی هستند که کارمندان از آن برخوردار هستند ، از جمله حداقل دستمزد ، غرامت کارگر ، مرخصی استعلاجی با حقوق و آموزش برای جلوگیری از آزار جنسی.

اکنون ، در آخرین نمونه گزارش گسترده تر در ایالات متحده درباره اقتصاد کنسرت ، چندین شهر بزرگ چگونگی طبقه بندی و رفتار هندی با کارگرانی مانند دمیرایاکیان را به چالش می کشند.

این هفته در نامه ای به اویسین هانراهان ، بنیانگذار Handy و مدیر عامل شرکت Angi ، پیمانکاران در فیلادلفیا ، سیاتل و شیکاگو می گویند این شرکت “به احتمال زیاد” در طبقه بندی اشتباه کارگران خود به عنوان پیمانکار مستقل ، اجازه می دهد تا از اجتناب از مسئولیت های خاص خود به عنوان کارفرما طبق قوانین کار موجود ، طبق یک کپی از نامه مشترک. با CNN Business. امضای آن توسط اندرو فاکس و استفان مارکززی ، مدیران دفاتر استاندارد کار در شیکاگو و سیاتل و آماندا شیمکو ، مدیر دفتر حمایت از کارگران فیلادلفیا است.

در این نامه آمده است: “نگرش هندی نسبت به کارگران دارای مشخصه های کلیدی روابط کارفرما و کارمند است.” پیمانکاران از آزمون “واقعیت اقتصادی” تحت قانون استانداردهای کار عادلانه کار فدرال برای حمایت از ارزیابی خود استفاده می کنند ، که کارکنان می گویند “یک استاندارد بسیار بخشنده تر” نسبت به آزمون های محلی ABC است که از مجموعه ای از سه معیار استفاده می کند. برای تعیین اینکه آیا کارگران کارمند هستند در ایالاتی مانند کالیفرنیا و ماساچوست. (Uber ، Lyft ، DoorDash و Instacart بیش از 200 میلیون دلار صرف تصویب رای برای معاف کردن مشاغل خود از قانون کار جدید کالیفرنیا – لایحه مجمع 5 یا AB-5 – تحمیل آزمون ABC کردند ؛ صنعت خدمات خانگی شامل نمی شود در اندازه گیری رأی گیری.)

بخش اصلی این آزمون “واقعیت اقتصادی” میزان کنترل شرکت بر کارگران است. در این نامه ادعا می شود كه هندی از طریق اطلاعاتی كه با كارگران در مورد كار و نحوه برقراری ارتباط كارگران در اختیار دارد ، كنترل می كند با مشتریان برای جبران خسارت ، از جمله وضع هزینه های مختلف برای کارگران تحریم.

حتما بخوانید:
اتحادیه در جنگ داخلی آمریکا

در بیانیه ای به CNN Business ، سخنگوی Handy گفت که کارگران وی ، که شرکت آنها را “حرفه ای” خواند ، “به درستی در هر دو آزمون طبقه بندی شده اند.”

در این بیانیه آمده است: “متخصصان انتخاب می كنند كه كی ، كجا ، چند بار برای چه افرادی خدمات خود را انجام دهند و موظف نیستند تعداد معینی از مشاغل را انجام دهند یا حتی از طریق سیستم عامل كاری كنند.” “افراد حرفه ای از پلتفرم Handy به عنوان راهی برای تأمین درآمد خود و یافتن مشاغلی متناسب با برنامه آنها ، از جمله مشاغل دیگر و مسئولیت های شخصی استفاده می كنند.”

اویسین هانراهان اکنون ریاست آنژی را بر عهده دارد ، شرکتی که خدمات پاکسازی منزل خود را در سال 2018 آغاز كرد.
سخنگوی گفت كه Handy “مدت زمان ارتباطات را فقط به ایمنی و محافظت از افراد حرفه ای محدود می كند” و معتقد است كه كارگران می توانند در مورد مشاغل آینده در خارج از برنامه با مشتری تبادل اطلاعات كنند. با این وجود ، مطابق وب سایت خود ، هندی بابت مذاکره در مورد مشاغل خارج از سیستم عامل با مشتریان ، هزینه ای را از کارمندان دریافت می کند.

کارگران همچنین فراتر از طبقه بندی کارگران ابراز نگرانی کردند و نوشتند که آنها معتقدند هندی تحت مقررات محلی دیگری قرار گرفته است که از کارگران محافظت می کند ، مانند کار به عنوان یک تجارت اصلی در بازارهای خاص در بخشی از همه گیری. اگرچه آنها مطابقت ندارند الزامات ، و به عنوان عدم انطباق با حمایت های محلی مختلف از کارگران خانگی. (سخنگوی دستی اظهار داشت که وی “در طی همه گیری با رعایت کامل قوانین و مقررات بهداشت عمومی در هر بازار عمل می کند.”)

صنعت تحت کنترل

این تحقیقات در حالی انجام می شود که کارگران محلی به طور فزاینده ای به نحوه برخورد شرکت ها با کارگران نگاه می کنند. گزارشی از تری گرستاین از انستیتوی سیاست اقتصادی در این هفته نشان داد که تعداد فزاینده ای از وکلای دادگستری و دادستان های کل کارگران را در موضوعات مختلفی از طبقه بندی نادرست کارگران گرفته تا سرقت دستمزد تحویل می گیرند. در همین حال ، شرکت های اقتصاد کنسرت مانند اوبر و لیفت بیش از هر زمان دیگری برای ایجاد یک مدل تجاری که به آنها ملزم نمی شود کارگران خاصی را به عنوان کارمند طبقه بندی کنند ، مبارزه می کنند.

فاکس ، مدیر دفتر استانداردهای کار شیکاگو ، به سی ان ان بیزینس گفت: “ما در شیکاگو سخت کار کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که از همه کارگران ما حمایت می شود و ثبات ، انصاف و قابلیت اطمینان شایسته آنها را دارد. ”

وی گفت دفتر وی “مفتخر به پیوستن به همكاران ما برای ترغیب هندی به سمت كار و حمایت از كاركنان خود در اینجا در شیكاگو و سراسر كشور است.” در این نامه تقاضای اطلاعات بیشتر از طرف Handy در مورد شیوه های تجاری وی بیان شده است.

Uber و Lyft سرانجام اسامی رانندگانی را که به دلیل تجاوز جنسی و سایر حوادث جدی معلول شده اند به اشتراک بگذارند

به گفته جنی مونتویا تانسی ، مدیر سیاسی پروژه حقوق عمومی ، هندی اکنون با توجه به مدل تجاری خود ، در پنج بازار بهترین بازار خود تحت نظارت قرار می گیرد – به دلیل تعداد شوینده هایی که در این مناطق کار می کند. پروژه حقوق عمومی که یک سازمان حقوقی غیرانتفاعی است با همکاری دولت های ایالتی و محلی از جمله فیلادلفیا ، سیاتل و شیکاگو برای تقویت اجرای موارد احتمالی نقض حقوق کار همکاری می کند.

حتما بخوانید:
علت لاستیک سایی خودروها

در ماه مارس ، وکلای منطقه سانفرانسیسکو و لس آنجلس شکایتی را علیه هندی به اتهام طبقه بندی نامناسب کارگران خود در AB-5 مطرح کردند. دمیرایاکیان به همراه چند کارگر دیگر این ماه بیانیه ای را در حمایت از این دادخواست درباره تجربه خود به عنوان بخشی از پرونده ارائه دادند. سخنگوی دستی اظهار داشت که این دادخواست شکایت است “کاملاً اشتباه است و سو fundamental تفاهم اساسی در تجارت هندی را نشان می دهد” و این شرکت “با این اقدام گمراه کننده به شدت حمله خواهد کرد.” پرونده ادامه دارد.

در ارسال سالانه انجی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد وضعیت تجارت خود ، این شرکت اظهار داشت که “به ویژه نسبت به تصویب قوانین طبقه بندی کارگران بسیار حساس است ، و در صورت وضعیت مستقل” عواقب مالیاتی ، قانونی و سایر عواقب “را ذکر می کند. پیمانکار از کارگران آن مورد اختلاف است. هندی در لابی گری برای لایحه های محافظت محلی برای محافظت از مدل کسب و کار خود موفقیت هایی کسب کرده است ، و وی و سایر شرکت های کنسرت را از معیارهای کاری مانند حداقل دستمزد و ساعت و قوانین بیمه بیکاری معاف کرده است.

“ما برای هندی کار درست کردیم”

این پرونده قضایی در کالیفرنیا پس از طرح شکایت پروژه حقوق عمومی در دپارتمان اشتغال و مسکن عادلانه کالیفرنیا در پاییز سال گذشته برگزار شد و ادعا کرد تعدادی از نظافتچی های مفید این ایالت می گویند در محل کار مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند و این شرکت نه تنها کاری نکرد برای مقابله با حوادث کافی است ، اما در بعضی مواقع کارگران را به دلیل ترک زودهنگام کار پس از تصادفات با حق الزحمه مجازات کرده است. در آن زمان ، نیویورک تایمز گزارش داد که هندی گفت که او به حوادثی از این دست پاسخ می دهد و “کارگران فقط در صورت شکایت مشتری از کار در حال انجام کار ، هزینه می شوند” ، که قابل بررسی است و توسط کارگر قابل اعتراض نیست.
برخی از کارگران زایمان چاره ای جز آوردن فرزندان خود در طی بیماری همه گیر ندارند

مشاور عمومی دستی جنیفر بیشاپ در بیانیه ای به CNN Business گفت که وی آموزش تیم پشتیبانی خود را برای پاسخگویی به گزارش های آزار و اذیت افزایش داده است. وی افزود: “هر زمان كه یك متخصص مورد آزار و اذیت قرار می گیرد ، ما این متخصص را تشویق می كنیم كه سریعاً سایت را ترك كرده و به تیم ما گزارش دهد. بیشاپ در بیانیه ای گفت: این حرفه به طور كامل پرداخت می شود ، هزینه های سفر از محل حادثه جبران می شود و از تیم پاسخ ویژه آموزش دیده ما تماس می گیرد. “

به گفته مونتویا تنسی ، تعدادی از عوامل باعث شده است که هندی خصوصاً مورد توجه قرار گیرد ، از جمله افزایش سازمان کارگران خانگی و حمایت از کارگران محلی برای کارگران خانگی.

مونتویا تانسی با بیان اینکه خدمات منزل یکی از بخشهایی است که با نزدیک شدن به زمان مشاهده آنها شروع به کار می کند ، گفت: “ما چند سال پیش پیگیری موضوع طبقه بندی نادرست کارگران با دستمزد پایین را شروع کردیم زیرا AB-5 در قانون کالیفرنیا پیش رفت.” اعدام می شود

وی گفت: “ما خیلی سریع به هندی روی آوردیم … زیرا به نظر می رسد آنها کنترل بیشتری نسبت به برخی دیگر از شرکتها در بازار بر کارگران خود دارند.” به درستی طبقه بندی شده اند.


منبع: pezeshk-khabar.ir