اسکوئر با 297 میلیون دلار اکثریت سهام خدمات موسیقی Tidal را به دست می آوردمربع (SQ)، شرکت تأسیس پرداخت و مدیر عامل شرکت توییتر ، جک دورسی ، روز پنجشنبه اعلام کرد که با به دست آوردن اکثریت سهام در پلتفرم Tidal Jay-Z موافقت کرده است.
اسکوئر در یک اعلامیه مطبوعاتی اعلام کرد انتظار دارد 297 میلیون دلار پول نقد و سهام برای پرونده ها پرداخت کند. به عنوان بخشی از معامله ، جی زی به هیئت مدیره Square پیوست.
این قرارداد که مدتهاست شایعه شده است راهی برای تیدال ارائه می دهد که در تلاش برای رقابت با رقبای بزرگتری مانند اسپاتیفای است. همچنین مجموعه خدمات Square را بیشتر گسترش می دهد. این شرکت از ارائه پرداخت های تلفن همراه به ارائه مجموعه ای کامل از ابزارها برای مشاغل کوچک ، از جمله بانک داخلی که در اوایل هفته جاری برای ارائه وام تجاری و سپرده محصولات به خرده فروشان با استفاده از کارت خوان و سایر خدمات خدمات راه اندازی شده است ، تبدیل شده است.
او همچنین رابطه بین دورسی و جی ز را بنا نهاد. این دو به تازگی با یک صندوق توسعه بیت کوین همکاری کرده و در تعطیلات با هم عکس گرفته شده اند. روز پنجشنبه ، جی ز در بیانیه ای گفت: “من و جک بحث های زیادی در مورد امکانات بی پایان تیدال داشته ایم که باعث شده من بیشتر الهام بگیرم برای آینده او.”
با این حال ، این یک معامله گیج کننده برای شرکتی است که به محصولات مالی خود معروف است. دورسی موضوع را در الف یک سری توییت پنجشنبه ، “چرا باید یک شرکت پخش موسیقی و یک شرکت خدمات مالی با هم متحد شوند؟” “وی گفت ، جواب” به یک ایده ساده برمی گردد: یافتن راه های جدید برای حمایت هنرمندان از کارشان. ”

وی افزود: “با توجه به آنچه Square از طریق Cash App توانسته است برای فروشندگان در هر اندازه و افراد انجام دهد ، ما معتقدیم كه هم اكنون می توانیم برای هنرمندان تلاش كنیم تا موفقیت مشابهی را برای آنها و ما ببینند.” “ما شروع به کار کوچک خواهیم کرد و بر مهمترین نیازهای هنرمندان و رشد طرفداران آنها تمرکز خواهیم کرد.”

حتما بخوانید:
اسنپ ​​و توییتر از پاسخ هند به TikTok پشتیبانی می کنند

موشه کاتری ، تحلیلگر ودبوش ، گفت که این معامله بخشی از “استراتژی مداوم میدان برای ساخت اکوسیستم در اطراف خرده فروشان / فروشندگان و مصرف کنندگان است.” هنگام خرید Tidal ، کاتری گفت که Square می تواند پایگاه کاربران خود را به هنرمندان ، نوازندگان و طرفداران گسترش دهد.

به نظر می رسید سرمایه گذاران از مزایای آن اطمینان کمتری دارند. سهام میدان در آغاز معاملات روز پنجشنبه پس از اعلام ، تقریباً 7 درصد افت کرد.

جزر و مد بود در سال 2014 راه اندازی شد و یک سال بعد توسط کنسرسیومی از هنرمندان ، از جمله جی زی ، به قیمت 56 میلیون دلار خریداری شد. به دنبال استدلال برای جبران خسارت برای مجریان ، این حرکت به عنوان جایگزینی برای سایر سرویس های جریان مانند Spotify مطرح شد. اما به نظر می رسید که این سرویس هرگز به همان روش کار نمی کند.

دورسی گفت: “Square اکوسیستم ابزارهایی را برای فروشندگان و افراد ایجاد کرده است و ما برای هنرمندان نیز همین کار را خواهیم کرد.” “ما بر روی یک تجربه شنیدن کاملاً جدید کار خواهیم کرد تا طرفداران را گردهم بیاورد ، ادغام های فروش محصولات ساده ، ابزارهای همکاری مدرن و جریان های درآمد اضافی جدید.”
منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید