[ad_1]

این دو شرکت روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کردند که سرمایه گذاری جدید ، از جمله علی بابا (مادر بزرگ)، Tencent (TCEHY)، فیس بوک (FB)، گوگل (GOOGL) و SoftBank (SFTBF).

در بیانیه افزوده شده ، براساس جمع آوری کمک مالی در سال 2019 و 2020 ، ارزش این دو شرکت حداقل 18 میلیارد دلار است و این اتحاد بزرگترین اتحاد بین دو شرکت اینترنتی آسیایی است.

Gojek ، مستقر در جاکارتا ، به عنوان برنامه ای راه اندازی شد که مردم می توانند موتورسیکلت سفارش دهند و از آن زمان به بعد تحویل غذا ، مواد غذایی و خدمات درخواستی ، تدارکات ، تحویل دارو و موارد دیگر گسترش یافته است. کاربران می توانند با استفاده از بستر پرداخت تلفن همراه گوجک هزینه هر چیز را پرداخت کنند. Tokopedia ، یک بستر تجارت الکترونیکی است که در سال 2009 راه اندازی شد ، به هر کسی امکان راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را می دهد. توکو در باهاسا اندونزی به معنی “فروشگاه” است.

آندره سولیستیو مدیر عامل گوژک Go Go’s خواهد بود مدیر عامل توکوپدیا و رئیس جمهور پاتریک کائو رئیس تجارت مشترک خواهد بود.

کائو در بیانیه ای گفت: “گروه GoTo بیش از 2٪ از تولید ناخالص داخلی اندونزی را تشکیل خواهد داد و با رشد شرکت و اقتصاد ما فرصت های شغلی و درآمد بسیار بیشتری ایجاد خواهد کرد.”

این ساختار ترکیبی نه تنها به اندونزی ، چهارمین کشور پرجمعیت جهان ، بلکه به سایر بازارهای نوظهور جنوب شرقی آسیا ، جایی که گوجک قبلاً در آن فعالیت می کند ، متمرکز خواهد شد.

سلیستیو گفت: “رانندگان Gojek بسته های بیشتری را به توكوپدیا تحویل می دهند ، شرکای تجاری در هر اندازه از راه حل های پیشرفته تجاری بهره مند می شوند و ما از مقیاس ترکیبی خود برای افزایش درگیری مالی در یک منطقه در حال ظهور با پتانسیل رشد استفاده نشده استفاده خواهیم کرد.”

خبر ادغام یک ماه پس از اعلام اولین رقیب بزرگ منطقه ای گوجک گراب در وال استریت اعلام شد. در ماه آوریل ، شرکت تازه تأسیس مستقر در سنگاپور اعلام کرد که در معامله ای که زمینه را برای ثبت نام در نیویورک فراهم می کند و ارزش آن را در حدود 39.6 میلیارد دلار ارزش دارد ، با یک شرکت خاص خرید یا SPAC ، با حمایت Altimeter Capital ادغام می شود.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر