[ad_1]

دادگاهی در دهلی نو ، پایتخت این کشور ، روز سه شنبه حکم داد که معاملات شرکت Reliance برای خرید رقیب محلی Future Retail به مبلغ 3.3 میلیارد دلار باید پس از تعلیق آمازون (AMZN) سال گذشته به آن اعتراض کرد. دادگاه عالی دهلی گفت “از اینكه دستورات فوری برای حمایت از حقوق این افراد لازم است ، راضی است [Amazon]”و به همه طرف های درگیر در معامله دستور داد” تا زمان تصمیم نهایی خود “وضعیت موجود را حفظ کنند”.

سخنگوی آمازون به سی ان ان بیزنس گفت: “ما احترام زیادی برای سیستم حقوقی هند قائل هستیم و از دستور موقت … دادگاه عالی در دهلی قدردانی می کنیم.”

Future Retail در بیانیه ای گفت که “همه روش های درمانی را بررسی کرده و اقدامات مناسب برای اجرای” معامله خود با Reliance را انجام خواهد داد. این شرکت می تواند به طور بالقوه هر تصمیمی را در دادگاه بالاتر اعتراض کند.

اعتماد از اظهار نظر خودداری کرد.

راه حل آخرین تحول در آن است که در حال شکل گیری نبرد نیابتی بین دو نفر از ثروتمندترین افراد جهان برای رشد سریع خرده فروشی هند است. دسترسی استراتژیک به شبکه ای از فروشگاه های معروف مواد غذایی و خرده فروشی در هند در معرض خطر است ، امری که آمازون و جف بزوس آمازون و رلیانس – متعلق به ثروتمندترین فرد هند موکش آمبانی – می خواهند یا این که بخواهند برای خود داشته باشند و یا مانع دستیابی به دیگری شوند.
جف بزوس از سمت مدیرعاملی آمازون استعفا داد
در قلب این نبرد Future Retail قرار دارد ، گاو پول گروه آینده شرکت های بزرگ هندی. واحد فروش شامل مارک هایی مانند بازار بزرگ (Big Bazaar) ، سوپرمارکت های زنجیره ای معروف است. در آگوست 2019 ، آمازون در یک نهاد حقوقی از گروه آینده سرمایه گذاری کرد که طبق برنامه های اوراق بهادار ، از 30 سپتامبر سال گذشته تقریباً 4.8 درصد از سهام Future Retail را به آن اختصاص داد. طبق یکی از پیشنهادات ، این قرارداد آمازون را به اولین امتناع از به دست آوردن سهام بیشتر در Future Retail واگذار می کند.

شخصی که با چشم انداز آمازون آشنا است در اکتبر سال گذشته به CNN Business گفت: آمازون ادعا می کند که معامله 2019 بین آن و نهاد Future Group شامل یک بند غیرقابل رقابت است. این فرد گفت ، این بند 30 کشور محدود را فهرست می کند که Future Retail و Future Group نمی توانند با آنها تجارت کنند و Reliance در این لیست است.

آمازون تلاش کرده است تا این توافق نامه را از طریق مرکز داوری بین المللی سنگاپور (SIAC) اجرا کند ، کشور جنوب شرقی آسیا که اغلب به عنوان صلاحیت خنثی حل اختلاف شناخته می شود. داور اضطراری SIAC در ماه اکتبر گذشته دستور تعلیق موقت معامله را صادر کرد.

در حالی که گروه آینده س aboutالاتی را درباره اعتبار حکم دادگاه داوری در سنگاپور ، هند مطرح کردند ، دادگاه عالی دهلی روز سه شنبه اعلام کرد که “این دستور” قابل اجرا است.

او می تواند برنده بلیط فناوری باشد و سیلیکون ولی آن را می داند
آمازون و والمارت (WMT)دارایی Flipkart بر خرید آنلاین در هند مسلط است و بیش از 60٪ بازار بین آنها را کنترل می کند. اما Ambani و Reliance برای بخشی از این بازار یک بازی تهاجمی ساخته اند ، ابتکاری که در سال 2019 برای معرفی هزاران فروشگاه اینترنتی مادر و پدر هندی معروف به “Kiran” در سال 2019 اعلام شد.

امبانی قطعاً منابع متناسب با آمازون را دارد. شرکت زیرمجموعه فناوری آن Jio بیش از 400 میلیون کاربر و Reliance Retail بیش از 12000 فروشگاه در سراسر هند دارد.

به گفته تحلیلگران ، 1500 فروشگاه Future Retail برای هیچ یک از شرکت ها اجباری نیست ، اما نبرد حقوقی می تواند به “نبرد ایگو” بین این دو میلیاردر تبدیل شود.

و گرچه این در حال حاضر یک مزیت برای آمازون است ، اما این نبرد هنوز به پایان نرسیده است.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر